Konferencja „Proces polityczny w stosunkach międzynarodowych”

Opis

Współczesna polityka zagraniczna charakteryzuje się dynamicznością. Przemiany na arenie międzynarodowej oddziaływają na kierunki polityki zagranicznej aktorów politycznych i wyznaczają ich cele. Główną zmienną gry politycznej jest działalność pojedynczego państwa, która wpływa na jego relacje z sąsiadami i pozycję międzynarodową. W przypadku konfederacji, jak Unia Europejska, przyjęte kierunki mogą zmobilizować lub spowolnić procesy polityczne zachodzące we wspólnocie. Nowe kierunki wpływały i nadal wpływają na kształtowanie się ładu międzynarodowego.

Cel konferencji

Głównym punktem konferencji jest zaprezentowanie różnych punktów widzenia na wpływ
zmiany aparatu władzy w państwie na prowadzoną przezeń politykę zagraniczną oraz jego oddziaływanie na percepcję danego kraju przez innych aktorów politycznych i ich współpracę.
Analiza wybranego zjawiska może mieć charakter zarówno retrospektywny jak i bieżący czy prospektywny. Głównym zamysłem spotkania będzie ukazanie znaczenia kondycji i nowych kierunków polityki wewnętrznej państwa implikującej jego działania, w celu utrzymania się w międzynarodowej grze politycznej.

Reklamy

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.
Entries i komentarze feeds.

%d blogerów lubi to: